...

Červená streda

Aj tento rok sa bude konať Červená streda, iniciatíva, ktorá poukazuje na prenasledovanie veriacich na celom svete.

Detaily o stave náboženskej slobody vo svete sa dočítate v tejto Správe.

Červená streda je globálna osvetová akcia, kedy sa chrámy, stavby a pamätníky naprieč kontinentami rozžiaria farbou mučeníkov. Do vašej pozornosti dávame možnosti pozvania vašich komunít či farností:

nasvietením načerveno kostol, významnú budovu, stavbu či pamätník vo vašej obci na Červenú stredu, 24. novembra (pripravili sme pre Vás návod);

usporiadaním spoločnej liturgie či modlitbového stretnutia s úmyslom za prenasledovaných;

súkromnou modlitbou za prenasledovaných;

zdieľaním informácií o Červenej strede na sociálnych sieťach s označením #cervenastreda #redwednesday;

pripojením sa k aktivitám mladých ľudí zo Spišskej diecézy v iniciatíve Mladí prenasledovaným.

O svojej aktivite môžete dať vedieť prostredníctvom e-mailu na info@acn-slovensko.org.

Lucia Froncová, ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.